نحوه ثبت نام برای زائران پیاده کربلا اربعین 93

ثبت‌نام زائران پیاده‌ اربعین حسینی از ۲۰ آبان آغاز می‌شود
رئیس سازمان حج و زیارت گفت:‌ متقاضیان اعزام به عتبات عالیات و پیاده‌روی در ایام اربعین حسینی می‌توانند از ۲۰ آبان ماه با مراجعه به تمام کارگزاری‌های سطح کشور ثبت‌نام خود را انجام دهند

اربعین

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: سامانه ثبت‌نام از زائران پیاده‌روی اربعین از ۲۰ آبان ماه کار خود را آغاز می‌کنند و بر اساس میزان ظرفیت مرزها زائران می‌توانند به مرور ثبت‌نام خود را انجام دهند و سامانه به صورت هوشمند روز اعزام آنها را مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام شورای امنیت ملی ظرفیت مرز مهران روز ۱۰ هزار نفر، چزابه ۶ هزار نفر و شلمچه ۸ هزار نفر اعزام شده است که بر اساس این ظرفیت روزهای اعزام زائران مشخص و در جزو ثبت‌نام آنها اعزام می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد:‌ سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت داشتند و امسال پیش‌بینی می‌شود حدود ۷۰۰ هزار نفر در این ایام به کربلای معلی ثبت‌نام کنند.

اوحدی ادامه داد: بر اساس فتوای آیت‌الله سیستانی ۴ روز قبل از اربعین حسینی و ۴ روز بعد از آن به عنوان زیارت اربعین محسوب می‌شود و زائران می‌توانند ظرف این ۹ روز زیارت اربعین خود را به جا بیاورند.

وی در خصوص هزینه دریافت ویزا از کارگزاری‌های سازمان حج و زیارت گفت: هزینه اخذ ویزا ۴۰ دلار است، بیمه و خدمات پزشکی رایگان و حق کارگزار ۱۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است. بنابراین زائران می‌توانند تنها با پرداخت هزینه ویزا و حق کارگزار ثبت‌نام خود را انجام دهند و ویزای خود را دریافت کنند. همچنین تمام کارگزاری‌های دارای مجوز در سطح کشور ثبت‌نام را از ۲۰ آبان آغاز می‌کنند و زائران می‌توانند به تمام این کارگزاری‌ها مراجعه کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین به موضوع اخذ ویزا در مرزها اشاره کرد و گفت:‌ ویزایی که از سوی دولت عراق در مرزها داده می‌شود، ۸۲ دلار هزینه دارد در صورتی که ویزایی که از سوی کارگزاران داده می‌شود تنها ۴۰ دلار هزینه دارد و سال گذشته تعداد زیادی از پاسپورت‌های زائران در مرزها گم شد و تعداد زیادی ویزای جعلی صادر شد اما متقاضیان می‌توانند با اخذ ویزا در داخل کشور به راحتی زیارت خود را انجام دهند و از تجمع در مرزها و فعالیت دلالان جلوگیری می‌شود.

 

خبر جدید:

نحوه دریافت ویزا کربلا برای اربعین ۹۳ / آخرین جزئیات

تاکنون 2 نظر ثبت شده است.

  1. در ویزا روز مشخصی رو برای رفتن به عراق صادر کردید؟؟

  2. سلام آیا مرز ها امن هست و با اطمینان خاطر میشه اقدام کرد. آیا ایران از امنیت در مرز و داخل کشور عراق برای زایران ایرانی ضمانت میدهد؟؟؟؟؟